Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií

AllesWirdGut

AllesWirdGut je medzinárodné architektonické štúdio so sídlom vo Viedni a Mníchove. V roku 1999 ho založili Andreas Marth, Friedrich Passler, Herwig Spiegl a Christian Waldner a v súčasnosti zamestnáva približne 70 ľudí. Pri jednotlivých návrhoch berie štúdio do úvahy vzťah k miestu a charakter daného projektu. Tak vznikajú projekty, ktoré majú jedno spoločné: hľadanie hlbšieho významu prostredníctvom adekvátnych prostriedkov. Dobrá architektúra nemusí stáť viac – musí viac dokázať!

AllesWirdGut má za sebou už viac ako 60 projektov. K tým najznámejším patria „Dom života“, obytná stavba na viedenskom predmestí Aspern, Centum pre technológie a dizajn v St. Pöltene, dolnorakúsky dom Krems – najväčšia rakúska pasívna kancelárska budova, odborná škola Embelgasse vo Viedni, operný areál v rímskom kameňolome St. Margarethen, Centrum civilnej obrany v Innichen/San Candido, Ulica Márie Terézie v Innsbrucku, nedávno dokončená centrála Doppelmayr vo Wolfurte a magdas HOTEL vo Viedni – projekt, ktorý púta veľkú pozornosť verejnosti.

Dnes má AllesWirdGut v procese plánovania alebo výstavby obytné, kancelárske a vzdelávacie priestory s asi 2500 bytmi, ktoré poskytujú okolo 3400 pracovných miest v Rakúsku, na Slovensku, v Nemecku a Luxembursku. Patrí k nim Centrála rozhlasových médií v Essene, Školský kampus v Hamburgu, Okresný úrad v Erlangene, Brucknerova veža v Linzi a niekoľko obytných budov v Rakúsku, Nemecku a Luxembursku. Práca AllesWirdGut bola doteraz ohodnotená množstvom cien. Štúdio získalo prestížne ocenenie od Európskej komisie „Green Building Award“, aktuálne aj cenami ako „International Architecture Award 2018 či “Štátnu cenu za architektúru a udržateľnosť”, “Štátnu cenu za dizajn” a “Luxemburskú cenu za architektúru”.